Viimane ettevalmistus laager jõudis lõpusirgele!

1.11 – 16.11 oli TT tiim oma ettevalmistusperioodi viimases laagris Idre Fjällis, Rootsis. Oktoobri viimasel päeval alustasid Rootsi poole teed Susan, Robert, Indrek ning abitreeneri ja määrdemehe rolli täitev Mihkel Unt. Küll, aga pidi Tuuli laagriga liituma päev hiljem, et saada selgust teda vaevanud jalaprobleemi osas (loe siit). Tuulil diagnoositi kõõlusepõletik, mis õnneks suusatamist ei seganud ja laagriga sai alustada täistuuridel.

Idre fjäll kujutab endast suurt suusatajatele mõeldud kompleksi, kus lisaks murdmaa ja laskesuusatajatele tegutsevad mäesuusatajad ja lumelaudurid. Kompleksis on korralik jõusaal, toitlustus, isegi spa ja meelelahutusvõimalused. Suusastaadionil oli maha pandud 3,3km kunstlume ring, millel treenimise võimalust kasutasid lisaks meile nii kohalikud kui mitmed teised välismaa suusatajad.

Laagriga liitus ka meie füsioterapeut Lauri Ott, kes viis läbi jõu treeninguid ja vastutas lihashoolduse eest.

Laager õnnestus suurepäraselt, kõik planeeritud trennid sai tehtud ning need täitsid oma eesmärki. Vahepeal kostitas Idre meid korraliku portsu loodusliku lumega, mis muutis mõne treeningu parajaks väljakutseks kui lumemasin polnud just kõige aktiivsem olnud. Nüüdseks võib väita, et tulevaks talveks on kõik vajalik tehtud ja aeg on anda viimast lihvi. Treening režiim muutub ja elu hakkab pöörlema ümber võistluste.

Laagri eredaim sündmus oli ilmselt 13 – 14.11 toimunud Rootsi meistrivõistlused, mille kohta täpsemalt saad lugeda SIIT!  Stardid andsid hea pildi meie seisust võrreldes muu maailmaga.

Laagris ei unustanud me ka isadepäeva. Selle puhul küpsetasid Tuuli ja Susan meie tiimi isadele, Indrekule ja Laurile isadepäeva koogi. Küpsetamist jagus veel. Vaba päeva eel istusime ühiselt laua taha ja igaüks sai proovile panna oma peenmotoorika oskused ning loominuvõime.

Laager lõppes 16.11 kui pärast hommikust pikka treeningut pakiti asjad ja seati suund Norra poole, Sjusjøeni. Sjusjøenis laagerdab ülejäänud Eesti laskesuusa koondis ja 19.11 toimuvad seal MK koondise väljaselgitamiseks katsevõistlused. Tuuli on oma MK pileti juba eelmise aasta tulemuste põhjal välja teeninud, Susan ja Robert peavad oma koha kindlustamiseks edukalt võistlema.

Tuuli teeb küll katsevõistlused kaasa, aga pigem tugeva treeningu eesmärgil, pärast mida tuleb ta korraks kodumaale ja juba 23.11 sõidab koos Indreku ja loodetavasti ka teiste TT tiimi liikmetega esimesele MK etapile Östersundis, Rootsis. Susani ja Roberti logistika selgub pärast katsevõistlusi ja esialgu kodumaa pinnale nad ei jõua.