Aasta esimesed laagrid

Maikuu laagrid

Maikuu saabudes algab suusasportlastel uue hooaja ettevalmistus. Selja taga on puhkeperiood, mis muidugi ei tähenda ainult lesimist ja trenni on ka aprillikuus tehtud. Sellegipoolest alustasime rahulikult. Eesmärk on hakata laduma põhja, mille peale saaks üles ehitada kiiruse ja jõu. Kui talve lähendes on treeningud rohkem võistlusolukorda imiteerivad siis praeguses etapis keskendume üksikutele komponentidele, et need lihvida filigraanseks ja et edaspidi neid ühildades kõik sujuks.

(Töölaager) Soomes 03.05-14.05

Kevadeti on Indrekule, Susanile ja Tuulile traditsiooniks saanud sõit Soome, et teenida veidi lisaraha metsa istutamise näol. Tuulile ja Susanile on see ettevõtmine lisaks taskuraha teenimise võimalusele saanud oluliseks osaks baasvastupidavuse arendamise osas. Metsa istutamist kasutavad samadel eesmärkidel ka mõned teised suusasportlased, näiteks IIvo Niskanen. 

Sellel aastal liitus istutamisega ka Robert ja laskesuusatamise koondise määrdemees Marten Pulles.

Soomes oleku perioodi aitasid lihtsamaks muuta Bambona, kes andis kaasa meile kastide viisi puu-, juurvilju ja marju ning Veski Mati, kes hoolitses meie hommikuse kõhutäite eest. Erilise üllatuse tegi Hortulus, kes kinkis Tuulile isikliku istutamise toru, et varustus oleks tipptasemel ja töö libedamalt sujuks.

Bambona ja Veski Mati poolt saadetud toiduvarud

Tuuli isiklik stutamise toru Hortuluse poolt

Soomes oleku päevad olid meie jaoks pikad. Päevavalguses proovisime tööd teha nii palju kui võimalik ja õhtud olid meile treeningute ajaks. Olulisemad trennid tegime siiski ära hommikuti. 

Hommikune lävejooksutrenn

Lahti 10km jooks

Et Soomes oleku ajal tugeva intensiivsusega trennid unarusse ei jääks ja et rutiini veidi vaheldust tuua, osalesime tiimiga 8.05 Lahtis toimunud 10 km jooksul. Jooksu eesmärk oli püsida maksimaalse pingutuse lävel, selle juures end mitte liialt ära kurnata. Võistlus täitis oma eesmärki, kontrollitud tempoga läbides saavutasime igati korralikud ajad. 10km jooksu kiireim oli Indrek (aeg: 33,51), Tuuli saavutas naistest 2. koha (aeg: 39,28), Susan oli naistest 4. (aeg: 43.43). Robert ja Marten jooksu kaasa ei teinud. 

Kui maha sai istutatud üle 100000 puu, oli aeg kodumaale naasta, kus ootasid meid ees laskesuusatajatele spetsiifilisemad treeningud.

Elva laskelaager 26.05-01.06

Esmakordselt korraldasime laagri Elvas. Elvas on Eesti suurim laskuritele suunatud spordikompleks, kus leidub mitmeid erinevate mõõtmetega lasketiire. Kuna seal on olemas ka 50m kaugusega elektrooniline lasketiir siis see sobis püssiga baastreeningute alustamiseks suurepäraselt. Lisaks meile alustasid ettevalmistusperioodi lasketreeninguid ka juunioride koondislased. 

Elektrooniline lasketiir võimaldab saada kohest tagasisidet sooritatud lasu kohta. Olgugi, et lasta saab korraga vaid 1 märklehte, võimaldab see analüüsida iga päästmise järel kehas toimuvat. Laagri peamine eesmärk oli treenida lask sedavõrd heaks, et sinna peale annaks ehitada kiirust.

Elva lasketreeningutel juhendasid meid osadel päevadel laskuritest treenerid Krisiina ja Meelis Kiisk. Kusjuures igapäevase töö kõrvalt treenivad ka nemad igapäevaselt ja esindavad edukalt Eestit MK-del ja tiitlivõistlustel. Nad aitasid meil üksipulki lahti võtta lasu sooritamise põhimõtted ja selgitasid meile selle psühholoogilist poolt. TT tiimi sai teada nii mõndagi uut ja tänab neid siiralt meile pühendatud aja eest!

Vaata pilte galeriist!

Füüsiline osa unarusse ei jäänud, lasketreeningute järgselt olid meil igapäevaselt nii hommiku kui õhtu treenid, tugevad ja kergemad. 

 

Järgmine laager algab juba 6.06 Otepääl!