TT tiim noppis Eesti meistrivõistlustelt medaleid

24-25.09 toimusid Otepääl nii suvebiathloni Eesti kui ka Leedu meistrivõistlused. Võistluse raames jagati mõlema riigi meistritiitleid ja kohal oli lisaks eestlastele nii Leedu kui ka isegi Taani parimad biatleedid. Võistlused kujunesid TT tiimi jaoks edukalt, kokku teenisime nädalavahetusega 4 medalit.

Vaata ka pilte!

Fotod: Aldo Luud/Õhtuleht; Erakogu

Sprint 24.09
Naiste sõidus pääsesid esimeses tiirus trahvidest Tuuli ja Susan. Püsti kogus Susan 2 ja Tuuli 1 trahvi. Sõidukiirus oli mõlemal tüdrukul sarnane ja seega võitis võistluse trahvi vähem lasknud Tuuli, Susan sai kaela hõbemedali.

Hanna-Brita läks sprindi distantsil alt laskmisega, kogudes nii lamades kui püstitiirus 4+4 trahvi ning finisheeris 7. positsioonil.

Robert eksis tiirudes kolmel korral ja seetõttu kõrgesse mängu ta ei sekkunud. Robert lõpetas võistluse 22-st mehest 9. kohal, olles sellega Eesti meestest kolmas.

Sprindi tulemused leiad SIIT

Mass 25.09
Kõik TT tiimi sportlased läbisid esimese tiiru puhaste paberitega, isegi Hanna-Brita, kes alustas laskesuusataja karjääri alles kevadel. Paraku kogus Hanna järgnevates tiirudes trahve ja lõpetas võistluse 6. positsioonil, aga olles sellega kiirem ühest Leedu esindajast.

Tuuli ja Susan saavutasid kaksikvõidu. Iroonilisel kombel liikusid Tuuli ja Susan kogu võistluse vältel samas taktis, lastes täpselt sama palju trahve ja liikudes kuni viimase ringini koos. Lõpus edastas Tuuli Susanit 3 sekundiga, saavutades sellega esimese, Susan teise koha.

Robert lasi lamadestiirudes puhtalt, püsides kindlalt medalimängus. Paraku kogus ta mõlemas püstitiirus 2+2 trahvi ja lõpetas võistluse tugevas konkurentsis 8. positsioonil, Eesti meestest 4. kohal.

Massi tulemused leiad SIIT

25.09 oli rahvusvaheline treenerite päev ja selle puhul pidasid TT tiimi sportlased meeles ka treener Indrekut, kinkides talle pakiga meeneid ja 4 EMV medalit.

Edasine

Nüüd saavad meie sportlased veidi hinge tõmmata ja koguda jõudu algavaks hooajaks. Enamus meie tiimist kasutavad seda perioodi reisile sõitmiseks. Eestisse jääb sportlastest harjutama vaid Tuuli.

1. oktoobril asuvad starti enamus TT tiimi liikmed Tartu 10km linnajooksus, kus loodetavasti suudame kõik purustada ka oma 10km jooksu rekordid. 12. oktoobril suundume esimesse lumelaagrisse Soome.