Suvebiathloni Eesti lahtiste meistrivõistluste ühisstardi tulemused, sportlaste kommentaarid ja mis saab edasi?

TT tiim põrus lasketiirudes

Pühapäeval olid kavas ühisstardid, kus seekord ei saanud keeruliste tuuleoludega hakkama ükski meie tiimi liikmetest. Parim meist oli Susan, kes lõpetas Eesti-Läti-Leedu sportlaste konkurentsis 4. kohal, olles selle juures teine Eesti naine Kadri Lehtla järel. 

Tuuli allakäigu tee algas juba esimeses tiirus, kus ebapiisavate tuuleparanduste tõttu eksis ta tervelt kolme lasuga. Võistluse lõpetades ta alles 8. kohal, lastes kokku 10 trahvi. 

Robert lasi kokku 4 trahvi, millest kahjuks kõrgemasse mängu pääsemiseks ei piisanud ja sellise laskmisega finišeeris ta rahvusvahelises seltskonnas 8. positsioonil, olles eestlastest 4.

Kokkuvõttes oli siiski tegu igati kordaläinud nädalavahetusega!

Kõik tulemused leiad SIIT!

Mida arvavad sportlased möödunud nädalavahetusest?

“Möödunud nädalavahetus oli hea vahefiniš enne saabuvat talve. Oli asju millega tasub rahule jääda, samas tulid eredalt välja ka kitsaskohad, millega tuleb veel kõvasti tööd teha. Sprint õnnestus hästi, kuid enesetunne polnud kiiduväärt, mille üle ei tasu ka imestada, sest laagrite vaheline periood on kujunenud pigem taastumise ja treeningute ümber. Mass start ebaõnnestus täielikult, see on päev mis tuleb unustada. Üldiselt tasub nädalavahetusest kaasa võtta positiivseid asju, näiteks seda, et keskmine sõidukiirus võrreldes eelmise aastaga on märkimisväärselt tõusnud”, sõnas Tuuli.

Robert jäi napisõnaliseks ja lausus lühidalt: “Korraliku pingutusega nädalavahetus. Mõnes elemendis ei suutnud oma tegeliku taset näidata. Loodan tulevatel nädalatel end parandada ning näidata paremaid sooritus”.

“Sõidukiirusega olen rahul. Pole kunagi varem suveperioodil selliseid sõiduaegu välja sõitnud. Kuid laskmise osaga rahule ei jäänud ning sellega on enne talve saabumist vaja kõvasti tööd teha. Kokkuvõttes on näha eelnevate aastatega võrreldes kena edasiminekut”, rääkis Susan.

Millised on tiimi järgmised tegemised?

Nüüd oleme juba tiimiga teel järgmisesse laagrisse Itaalias, mis see kord leiab aset 2026 taliolümpia laskesuusatamise võistlusi võõrustavas kompleksis, Anterselvas. Seekord liituvad meiega abitreeneri rollis olev Mihkel Unt ja füsioterapeut Lauri Ott. Samuti teeb meiega laagri kaasa Eesti murdmaa koondislane, Hanna-Brita Kaasik.