Susan osales eksklusiivsel laskesuusavõistlusel!

2-4.septembril toimus Prantsusmaal Annecy-is Martin Fourcade Nordic Festival-i nimeline üritus. Ürituse raames toimusid mitmed rullsuusa stardid nii murdmaas kui laskesuusatamises. Tegu oli väga eksklusiivse üritusega, sinna pääses vaid valitud seltskond kutsete alusel ning tänu ilusatele sõitudele Blink festivalil ja suvebiathloni maailmameistrivõistlustel, osutus valituks ka Susan.

Susan osales 3.09 kavas olnud laskesuusa mass stardis, kuhu pääses 12 biatleeti ning läbida tuli 5×1,7km. Sarnaselt Blink festivalile, millest TT tiim augusti alguses osa võttis, oli ka see võistlus suunatud peamiselt rahvale ja seega oli formaat klassikalisest mass stardist pisut erinev. Võistlejad võisid kasutada varupadruneid ja kui nendest ei piisanud tuli jääda 10 sekundiks karistuspausile. Lasketiir oli ürituse jaoks spetsiaalselt üles ehitatud ning rada kulges mööda kauni Annecy linna tänavaid. Prantslased armastavad laskesuusatamist ja see kajastus ilmekalt pealtvaatajate hulgast, keda oli sinna kogunenud tuhandetes.

Susani jaoks tuli teade võistluse kutsest ootamatult ja vahetult pärast MM-i Eestisse jõudes oli tal tarvis kiirelt plaanid ümber teha. Kuna Indrekul ei olnud võimalik Prantsusmaale sõita siis pidi Susani määrdemehest elukaaslane, Marten Pulles, kiirelt lasketreeneri rolli selgeks õppima ning valmistuma Prantsusmaal olema Susanile abiks.

2.09 tegi Susan kiire treeningu Eestis ning võttis Marteniga suuna Annecy poole. Sõit sinna oli küll korraldaja poolt ideaalselt korraldatud, aga lennureisi käigus läksid kaduma Susani suusakepid. Õnneks leiti korraldaja abiga Susanile kiirelt uued asemele ja järgmise päeva stardiga enam muret polnud. Reisipäeva õhtul kogunes võistlejate rivi uhkelt rahva ette lavale, kus jagati välja stardinumbrid, tutvustati võistlejaid ning millele järgnes kontsert nii rahvale kui sportlastele.

Võistluspäeva hommikul koguneti ühiselt hommikujooksule ning Martin Fourcade saatel asuti avastama Annecy ümbruse imelisi vaateid.

Pärastlõunal anti võistlusele start. Abilisena kaasa läinud Marten aitas Susanit pealelaskmisel ning ka muude toimetuste juures. Nende koostöö sujus hästi, sest Susan tegi igati väärika esitluse, pääsedes trahvipausist ja lõpetades tugeval 8. kohal!

Juba 4.09 varahommikul sõitsidki Susan ja Marten tagasi Eestisse. Kodusoleku periood Susanil pikaks ei kujunenud, sest juba 8.09 asuti TT tiimi järgmisesse välislaagrisse Itaaliasse.