Sündmused kevadel

Tibud ja Tipud

Põltsamaal korraldati nüüdseks teist korda sellist vahvat spordiüritust nagu ,,tibud ja tipud´´. Tegu on sprinditeate formaadis võistlusega, kus mõõtu võtavad võtavad 3 liikmelised meeskonnad. Igas meeskonnas on üks Eesti suusamaastiku tipptegija ja 2 tuleviku lootust, üks pisem teine juba veidi suurem. 

TT tiimist võtsid üritusest osa Tuuli, Susan, Indrek ning loomulikult Hanna-Brita, kes oli selle ürituse üks peamistest korraldajatest. Kõik suuremad ja väiksemad võistlejad olid tublid ja said premeeritud ka ohtrate auhindadega. 

Vaata ka galeriid!

Kool

Hanna-Brita, Robert ja Tuuli leidsid kevadel taas tee ka koolipinki, kus nad likvideerisid talvega kogunenud võlgasid. Kusjuures Hanna-Brita, kes õpib Tartu ülikoolis kehakultuuri, lõpetab oma bakalaureuseõppe sellel kevadel ning kõik, kes tema pidulikust diplomi saamisest osa soovivad saada on oodatud 16.06 Hanna-Britat pärast kell 10.00 algavat lõpuaktust õnnitlema.

Hooaja lõpetamine

Traditsiooniliselt korraldas Eesti laskesuusatamise föderatsioon hooaja lõpu ürituse, mis sellel kevadel leidis aset Argentiina restoranis Tallinnas. Pidulikul sündmusel peeti meeles kõiki toetajaid ja jagati hooaja parimatele autasud. 2021/2022 hooaja parimaks naislaskesuusatajaks valiti Tuuli Tomingas.

Tervis

Kevad on aeg, mil sportlased lahendavad ära kõik tervisemured, mis hooaja jooksul on tekkinud või mille lahendamine nõuab pikemat taastumise aega. Sellel kevadel TT tiimi liikmeid suuremad operatsioonid või pikemad ravikuurid ees ei oodanud, aga väiksemate tervisemuredega tuli tegeleda meil kõigil. Nii käis näiteks Robert kõrvetamas ninakarbikuid ja Tuuli välja tõmbamas tarkusehammast.

Tuuli uneuuringul

Testid

Koormustest

Igakevadise tervisekontrolli juurde kuulub ka spordiarsti külastus, kus tehakse süvauuring seisundile koos koormustestiga. Kõik meie tiimi liikmed on terved ja taluvad koormust hästi. Seega ühtegi takistust uue hooaja ettevalmistuse alustamiseks meil pole!

Vaata videot!

3000m jooksutest

Tihedamalt kui koormustest fikseerime sportlaste seisundeid 3000m jooksu testiga. 24.05 osalesid enamus TT tiimi liikmetest KEVEK staadioni jooksusarja 3000m võistlusest. Tulemused said kevadele vastavad, rekordeid keegi meist ei purustanud, aga seis on piisavalt hea, et hakata tööd tegema tuleva talve nimel.

TT tiimi tüdrukud enne 3000m jooksu starti

Maamess

21-23.04 toimus Tartus iga aastane kevadine suursündmus- Maamess, kus esindatud olid ka TT tiimi mitmed toetajad ja koostööpartnerid. Waratah, Topauto, Hortulus. Selleks, et visata pilk peale, millega toetajad messil tegelesid, käis ka Tuuli nende tegusat päeva uudistamas.

 Vaata ka galeriid!

EOK Olümpiaraamatu esitlus

Pärast iga olümpia aastat võetakse see suursündmus kokku ka raamatu kujul. Seega kui ilmunud oli Peking 2022 aasta köidis, korraldati selle uhkeks esitluseks ka üritus. Kõiki olümpial osalenud sportlasi oodati esitlusele, mis leidis aset Eesti spordimuuseumis. Üritusel osales TT tiimi liikmetest Tuuli, kellele kingiti ka olümpiamängude teavituskampaania raames tänavatel ilutsenud plakatitest väike mälestus. Ürituse käigus palusid meil muuseumi töötajad jätta eksponaatidesse laskesuusatamisega seotud esemeid. Seega kõik spordisõbrad, külastege Tartus asuvat spordimuuseumi ja peagi leidub seal ka Tuuli spordiga seonduvaid esemeid.

Olümpiamängude teavituskampaania plakati mälestus

Indreku sünnipäev

5.04 tähistas Indrek oma 46. sünnipäeva. Kuna tegu ümmarguse numbriga pole siis sünnipäev sai vastu võetud pigem tagasihoidlikult. 

46. eluaasta tuleb Indreku jaoks veidi erilisem. Nimelt võtab ta osa 29.06-10.07 toimuvatel veteranide kergejõustiku MM-ilt, Tamperes. Indrek on registreeritud 1500m jooksule, mille eeljooksud toimuvad 5.07 ja finaal 7.07.

 

Lauri Pedaja kutsus Tuuli podcasti

Sellest talvest alustas multitalent Lauri Pedaja Olybetiga koostöös podcasti “Poodium”, mille 4. episoodi kutsus ta külla Tuuli. Podcastis keskenduti sügavamalt Tuuli sporditegemistele nii praeguses kui varasemas eluetapis ning jutustati Otepää maailmakarika etapiga seonduvast. Vaata episoodi siit! 

tuuli-tomingas-poodium-podcast