Saabumine Sjusjøeni ja MK koondise katsevõistluste esimene päev.

Idre laagrist Rootsis, sõitsime 16. novembri õhtul Norra, Sjusjøeni, kus pesitsesid teised Eesti laskesuusa koondislased. Nendega liitumise põhjus oli lihtne, 19.11 ja 21.11 on kavas MK koondise väljaselgitamiseks katsevõistlused.

Kui 16-nenda õhtul oma majutusse saabusime, saime nii mõnegi üllatuse osaliseks. Nimelt meie broneeritud majutuses puudus veevarustus ja maja oli kütmata. Kergendamas sai käia end üle õue asuvas kuivkäimlas ja raskendatud olid igasugused pesemise protseduurid. Õhtuhämaruses ei jäänud meil muud üle kui asuda kiiresti maja kütma, leida viis vee saamiseks ja söögi tegemiseks. Askeetlikele tingimustele vaatamata, pakkus sellist tüüpi öömaja meile isegi elevust. Kui majja soe sisse sai, pliit tööle, vesi tuppa siis nõustusime kõik, et selliselt elada on igal juhul asjalikum kui keskmises hotellitoas, kus voodit piirab vaid neli seina.

19.11 Katsevõistluste esimene päev, sprint

Reedel oli kavas koondise katsevõistluste esimene start, mis peeti veidi lühendatud tingimustes. Naised pidid läbima kokku 6 km ja mehed 7,5 km. Trahviringi pikkus tulenevalt lühemast distantsist oli umbes 120m. 

Võistluspäeva hommikuks oli Sjusjøeni saabunud torm. Kui algselt pidid meie kontroll stardiga liituma ka Ukraina ja Leedu naised siis ilmselt ilmastikuoludest tingituna jätsid Ukraina naised tulemata. Tuul oli puhanguliselt kuni 30m/s, keskmiselt 19m/s. Sellele vaatamata suutsid enamus sportlased sooritada üllatavalt palju pihta laske.

Meie rõõmuks näitasid kõik TT tiimi sportlased nii head sõidukiirust kui ka arvestatavat laskmist. Tuuli ja Susan olid Eesti naistest parimad, Robert meestest kolmas. Kuna Renele on MK koht juba kindlustatud siis ei pidanud ta vajalikuks startida ja hetkeseisuga on Robert MK koondises 4. mees. (lõplik otsus selgub pühapäeval). Kahjuks on Eesti meestel MK sarjas vaid 3. stardikohta ja Roberti kaasamine 4 mehena tähendaks, et ta on kas varus või saab teha starte kaasa vaid teatevõistlustel.

Tulemused:

Mehed:

 1. Kristo       
 2. Kalev     
 3. Robert       
 4. Raido       
 5. Jüri          
 6. Marten      

 

(0+0)         
(2+2)         
(3+1)       
(4+4)        
(2+2)             
(4+3) 

Naised:

 1. Tuuli
 2. G. Leschikaite, LTU 
 3. Susan 
 4. Kadri 
 5. Grete 
 6. Regina 
 7. Johanna 
 8. N. Kochergina, LTU
 9. Knesik, LTU

 

(0+2)
(0+1)
(2+1)
(0+2)
(0+2)
(3+1)
(0+4)
(4+3)
(3+3)

Teine katsevõistluse start leiab aset pühapäeval, mil kavas on kohandatud individuaal (naised 7,5km ja mehed 10km). Tuuli sõidab nüüd mõneks päevaks kodumaale ja pühapäevast starti kaasa ei tee.