Rootsi meistrivõistlused ehk algas 2021/2022 hooaeg!

Alates 1. novembrist oleme Idre Fjällis lumelaagris, mis ühtlasi on ka meie viimane ettevalmistuslaager. Kuna laagri ajale sattusid ka Rootsi meistrivõistlused siis alustasime laskesuusa hooaega just siin, Idre Fjällis, tehes kaasa mitmete laskesuusa ässadega hooaja esimene start. Kohal olid lisaks kõikidele Rootsi laskesuusa staaridele ka teiste riikide tipud. Stardijoonelt võis leida Itaalia, Šveitsi, Slovakkia, Jaapani, Läti, Valgevene, Rumeenia ja isegi Kreeka võistlejaid. 

Olenemata sellest, et olime kohal ilmselt kõige väiksema tiimiga, suutsime olla igati konkurentsivõimelised. Kuna Eesti laskesuusa ülejäänud koondis on hooldemeeskonnaga hetkel Norras, tuli meil suuskade määrimine enda peale võtta, seega määrdemeeste rolli täitsid edukalt Indreku ja Mihkel Undi tandem. 

Võistlust kandis üle kohalik telekanal SVT. Starte saab järele vaadata SVT kodulehe kaudu SIIT!

13.11 Sprint

Laupäeval läbisid naised 7,5km ja mehed 10km pikkuse sprindidistantsi.

Tuuli lasi sprindis 1+0 ja noppis sellega 12. koha. Võitja jäi 1minuti ja 1 sekundi kaugusele.

Susan lasi 0+2 ning lõpetas 40. positsioonil (kaotus võitjale 2:52.8). Susani õnnetuseks kukkus ta teisel ringi laskumisel, mistõttu oli tal pärast seda äpardust veidi raske võistlusrütmi uuesti leidmisega. 

Meie tiimi ainuke meessoost sportlane, Robert,  lasi 1 trahvi ja saavutas sellega 34.koha (kaotus 2:38.2).

14.11 Lühike individuaal

Pühapäeval oli kavas lühike induviduaal, mille käigus tuli naistel läbida 12,5km ja meestel 15km pikkune distants. Iga möödalask andis võistlejale juurde 45 trahvisekundit. 

Tuuli suutis tiirud läbida 2 möödalasuga, kogudes 1 minuti ja 30 sekundit trahviaega ning platseerus sellega kõrgele, 5. kohale. Tema selja taha jäid paljud laskesuusa tipptegijad.

Susan lasi samuti 2 trahvi ja lõpetas sellega kõrgel 16. kohal. Ka tema selja taha jäid mitmed nimekad laskesuusa naised.

Robert kogus 15km sõidus 3 trahvi ja saavutas sellega 39. koha. Kui sprindipäeval käis maapinnaga lähemat tutvust tegemas Susan siis individuaalis suutis kurviga laskumisel kukkuda ka Robert. Lisaks laskumisel kukkumise tõttu kaotatud hoole oli ka temal võistlusrütmi taastamisega raskusi.

Kõik tulemused leiab: https://skidskytte.indta.se/
Sprint:  Naised    Mehed
Individuaal:  Naised    Mehed

Järgmine start leiab aset juba 19.11, kus TT tiimi liikmed asuvad välja võitlema oma MK pileteid koondise katsevõistlustel. Katsevõistlused toimuvad Sjusjøenis, kus ülejäänud koondise liikmed on hetkel laagris. Olenemata sellest, et Tuuli on juba oma MK koha kindlustanud, võtab ka tema stardist osa. 

Fotod: Per Danielsson/projektp.se