Prantsusmaa maailmakarika etapp

Prantsusmaa etapp oli meie tiimi jaoks täielik läbikukkumine ja seetõttu jäi ka sealoleku aeg planeeritust lühemaks. 

Prantsusmaale sõitsime Austriast mööda maad 7h. Sportlased ööbisid korralikus hotellis, staadionist 10km kaugusel suusakuurortis La Clusaz-is. Võistluseelselt oli meil 2 päeva aega tutvuda raja ja tiiru oludega. Grand Bornandis lasketiiru ametlikult pole ja kogu võistluskeskus oli sinna MK ajaks püsti pandud, seega rajad looklesid sõna otseses mõttes inimeste tagahoovidest läbi. 

Ilm oli meiega helde, tuult sisulist polnud, temperatuurid püsisid miinus poole peal ja taevas säras päike. Prantslased armastavad laskesuusatamist ja juba treeninguid oli vaatama tulnud rohkem rahvast kui mõne muu etapi peale kokku. Võistlus päevaks oli kogu rajaäär rahvast paksult täis. Sellist vaatepilti võis viimati näha 2020 aasta kevadel. Publik tekitas meis veidi ärevust ja andis võistlustele hoopis teise maigu.

Suusakuurortis kasutati kummalisi transpordivahendeid

Vaade La Clusaz-ile õhtuse jalutuskäigu ajal

16.12, Annecy-Le Grand Bornand MK, sprint

Võistluspäeval oli staadionil palju segadust. Külmunud wc torude tõttu oli sportlaste ja hooldetiimi alas kasutuses vaid üks WC, mistõttu järjekord venis mitme kümne meetrini. Segadus oli ka relva kontrollis kui seal askeldavad töölised tegutsesid pea poole aeglasemalt kui tavaliselt. 

Tuuli

103. koht, 2+4, kaotus 5,58

Meie lemmik telemehed Alvar ja Mustafa olid ka Prantsusmaale kohale sõitnud

Tuuli võistluspäeva hommikul rõõmsalt staadionile minemas

Need väikesed vahejuhtumid ei takistanud meie soojendust ega peale laskmist ja suuskadel olles sujus kõik juba plaanipäraselt. Paraku leidis esimene tagasilöök aset juba Tuuli lamades tiirus kui ta eksis kahel lasul. Katse püüda võistlust jätkata ennast säästva sõiduga, et püstitiirudeks piisavalt värsust säilitada, läks täielikult vett vedama. Püstitiirus lasi ta mööda 4 esimest padrunit, tabades vaid viimase. Sellega oli võistlus võisteldud ja leppida tuli eelviimase kohaga. Ilmselt oleks ta paar kohta eespool olnud kui poleks saanud trahviringi kogemata läbimata jätmise eest 2 minutilist ajatrahvi.

Vasakul pildil on Tuuli laskmine viimasel pealelaskmise seerial ja parempoolsel pildil lasud võistluse lamadestiirus. Tuulelippudel erinevust võrreldes pealelaskmisega suurt ei olnud, aga see väike muutus oli piisav, et osad lasud märgist välja viia. Õnnetu juhus, mõnel teisel päeval oleks need ääres olevad lasud märgid alla toonud.

                                                                                     Foto: Manzoni/NordicFocus

                                                                                     Foto: Manzoni/NordicFocus

Susan

81. koht, 0+3, kaotus 2,38

Susani võistlus algas ilusti. Alustas ta sõitu vägevalt, püsides arvestatavas konkurentsis. Esimese tiiru läbimine puhaste paberitega tõotas hea tulemuse tulekut. Paraku virutas ka tema püstitiirus 3 padrunit mööda ja leppida tuli alles 82. kohaga.

Sprindi päeva õhtul valitses meie tiimis matusemeeleolu. Sellist punkti ei soovinud keegi 2021 aasta välisvõistlustele panna. Selleks, et kiirelt eluvaim tagasi tuua, otsustasid Tuuli ja Indrek alustada Itaalia jõululaagrit varem, kuigi alguses oli meie tiimil plaan sinna liikuda pärast Prantsusmaa MK etapi lõppu. Susan tahtis veel võistelda ja tal tekkis võimalus osaleda IBU cup-il Obertilliachis, kus kavas oli segateade.

Indrek jagab silla otsast Susanile õpetussõnu

Järgisime oma südant ja süda ütles, et sõitke Prantsusmaalt ära

Sõitsime Itaaliasse mööda Mont Blanc-i läbivat autotunnelit

IBU Cup Obertilliach-is

Samal ajal kui Prantsusmaal algas esimese tsükli viimane MK etapp, toimusid Austrias IBU Cupi stardid. Neljapäeval oli kavas tavadistantsi sõidud, millest võttis osa ka Robert. Püstitiirudes kogutud trahvid paraku kõrgemasse mängu sekkuda ei lasknud. Laupäeval võistles Robert sprindidistantsil, kus eksis lamades tiirus korra ja saavutas sellega 44 koha. Pühapäevaseks segateate võistluseks tuli MK-lt kohale ka Susan. Võistlus kulges meie meeskonnale edukaks, kõik liikmed tegid ilusad vahetused ja sellega suudeti sõita TOP10 sisse, olles üldsegi mitte kaugel auhinnalisest 6. kohast.

16.12  individuaal

Robert 

65. koht, trahvid 0+2+0+2

18.12 sprint

Robert 

44. koht, trahvid: 1+0

19.12 segateade

Kadri Lehtla, Susan Külm, Marten Aolaid, Robert Heldna

9. koht, trahvid 0 (9 varu)

Segateates tehti ilus tulemus. Kadri alustas võistlust vaid ühe lisa padruniga andes vahetuse üle Susanile tihedas konkurentsis. Susan alustas sõitu vägevalt, sõites oma vahetuse esimese ringi kõige kiiremini. Lasketiirudes tuli tal kokku kasutada 1 varu lamades tiirus ja ühte püstitiirus, misjärel tõstis ta Eestit positsiooni võrra ja lasi Marteni rajale 7. kohalt. Marten tegi samuti korraliku sõidu, piirdudes samuti ainult 2 varuga, tõstes Eestit lausa 6. kohale. Ankrumees Robert Heldna pidi kasutama lamadestiiru kõik oma 3 varu padrunit ja püsti ühe ning kukkus seetõttu 9. kohale. Sellele vaatamata võitlest ta innukalt lõpuni ja näitas head suusakiirust.

Esimese tsükli kokkuvõte

Tuuli

Kokkuvõttes oli esimestel startidel raskusi enda käima saamisega, kolmandaks etapiks oli sõiduvorm piisavalt hea, et pihta laskmise korral võimaldaks see sekkumist kõrgemasse mängu. Paraku mida ma tsükli viimastel etappidel teha ei suutnud, oli märkide tabamine. Seega hooaja algusega ma kindlasti rahul pole, suured tulemused jäid teostamata ja jõulupausile läksin okas hinges.

Susan

Esimene trimestri hindeks panen tugeva kolme. Laskmistulemustega võib enam-vähem rahul olla, kui mitte arvestada Prantsusmaa sprindi püsti tiiru. Trimestri viimaste võistluste suusakiirusega võib rahule jääda. Loodetavasti suudan uuel trimestril hea laskmise ja korraliku sõidu kokku panna ja sõita välja hea tulemuse.

Robert

Esimesed stardid olid pehmelt öeldes keerulised. Head tunnet suuskadel ei ole leidnud, lisaks olnud esitused heitlikud ka tiirudes, eriti lamades laskmisel. Kurvaks on tuju teinud tavadistantsid, kus ei ole välja tulnud ei sõit ega laskmine.

Kui midagi positiivset leida siis vähemalt olen saanud stabiilselt võistelda. Tulevalt aastalt loodan, et tulevad ka tulemused, mis head meelt teeks eelkõige endale.

 

Tuuli muljeid Prantsusmaa etapist saad lugeda tema Topauto blogist.

Kõikide võistluste tulemused  ja analüüsid leiad siit.

MK etappide ülekandeid saad järgi vaadata siit.