Östersundi maailmakarika etapp

Pärast Roberti ebaõnnestumist individuaalis, otsustati teha vahetus, IBU cup-i ja MK puntide vahel. Nii läksidki Robert ja Kadri Sjusjoeni, Roberti asemele sõitis Östersundi Raido.

Östersund 30.11 – 5.12

Maailmakarika teisel nädalal valitsesid jätkuvalt karged olud. Temperatuurid kõikusid -8 ja -17 vahel. Õnneks hakkasid sportlased vaikselt külmaga kohanema, aga sõrmede soojashoidmisega oli jätkuvalt probleeme. Proovisime mitmeid meetodeid, et käed soojas hoida, esimesel ringil käpikute kandmist, sõrmede kinni teipimist ja topelt kindaid. Ideaalset lahendust me ei leidnudki, viimastel tiirudel olime hädas relva käsitlemisega ja finišis sõrmede “sulamisel” kaasnenud valuga.

Susan trennis                              Foto: Ergo Kukk     Tuuli trennis                                Foto: Ergo Kukk     Teibitud sõrmed

Võistlustest lähemalt!

Meie tüdrukud, Tuuli ja Susan, tegid Östersundis korralikud esitlused. Oma mitte kõige paremate soorituste juures sõitsime välja viisakad tulemused. Tuuli hiilgas puhta laskmisega sprindis ja Susan tabas kõik märgid teatevõistlusel.

Tuuli

Tuuli tulemused:

Sprint:  21. koht,  0+0,  kaotus 1,05

Jälitus: 47 koht,  1+1+0+3,  kaotus 4,25

Teade: (Regina, Tuuli, Susan, Johanna) 12. koht (0+8 varu)

Tuuli tegi sprindi päeval ideaalse soorituse tiirudes, paraku sõidu osa polnud veel piisav, et kõrgemasse mängu sekkuda. Sellega saavutas ta 21. koha, jäädes 3 sekundiga esimesena ilma auhinnarahadest.

21. kohaga sai ta ainsa eestlasena ka laupäevase jälitussõidu starti. Positsioon tulemuse tegemiseks oli hea, esimesest pääses ta rajale 66 sekundit hiljem.

Tagaajamise päevaks tuli Tuuliga peale laskmiseks tiiru Indrek. Tuuli jaoks oli Indreku tiiru tulek oluline, sest jälitussõidu käigus laske kohta valida ei saa ja tiiru erinevates osades valitsevad paratamatud erinevad tuuleolud. Indrek oma pika kogemuste pagasiga jagas hästi olukorda ja andis Tuulile hulga häid õpetussõnu rajale kaasa.

Paraku ei suutnud Tuuli neid võistlustel rakendada. Nii alustas ta esimest tiiru juba mööda lasuga. Ka järgnevas lamades tiirus tuli üks eksimus, kusjuures mõlemal korral oli lasketihedus suurepärane, aga kogu kobar asus märgi ääres. Esimene püstitiir möödus eksimatult, aga viimane, kui võimalus oli veel top 30 sisse pääseda, eksis Tuuli suisa kolmel korral. Enda sõnul oli see tingitud halvast laskeasendist.

Indrek tiirus

Pühapäeval oli Östersundis viimane start – teade. Tuuli sõitis teist vahetust ja proovis seekord ajavõidu eesmärgil startida käpikuteta. See maksis valusalt kätte püstitiirus kui esimese hooga lasi ta 2 eksimust, nende alla saamiseks kulus külmunud sõrmedega tohutult aega ja 3 varu padrunit. Oma sooritusega tõstis ta naiskonda 15. positsioonilt 13.-le, aga tiirudes kaotas ta palju väärtusliku aega.

Tuuli jälitussõidus                                                                      Foto: Ergo Kukk

Tuuli jälitussõidus                                                                      Foto: Ergo Kukk

Susan

Sprint: 76. koht,  0+1,  kaotus 2,31

Teade: (Regina, Tuuli, Susan, Johanna) 12.koht  (0+8 varu)

Sprindipäeval lasi Susan lamades tiirus puhtalt, aga külmunud sõrmede tõttu eksis ta püstitiirus viimasel lasul. Sõidutunne sellel päeval hea ei olnud ja tuli leppida 76. kohaga.

Susan teatesõidus                                                                      Foto: Ergo Kukk

Susan sprindis                                                                              Foto: Ergo Kukk

Teate päeva sangar oli just Susan. Ta näitas head minekut suusarajal ja läbis tiirud eksimatult. Oma suurepärase sooritusega tõstis ta Eesti teatenaiskonna Tuuli järelt 13.positsioonilt suisa 11. kohale. Pärast teda rajale läinud Johanna tegutses ka tublisti ja sellega lõpetasime kokkuvõttes 12. kohal.

Susan teatesõidus                                                                                                             Foto: Ergo Kukk

Susan teatesõidus                            Foto: Ergo Kukk

Östersundi teise nädala sündmustest saad Tuuli pilgu läbi täpsemalt lugeda Topauto blogist. Blogini jõuad kiiresti ka läbi meie kodulehe, vajutades üleval paremal pool asetsevat “Topauto blogi” nuppu. 

Loe ja saad teada, miks oli Tuuli silm sinine, mis juhtus Susani küüntega ja kuidas Tuuli oleks peaaegu oma rahast ilma jäänud.

Tuuli sinine silm

Tuuli jälitussõidu pealelaskmisel                                                                   Foto: Ergo Kukk

IBU cup Sjusjoenis

Robert

Supersprint: 50.koht,  1+0,  kaotus 59 sek

Sprint: 43. koht, 1+0,  kaotus 2,19

Mass (60): 42. koht,  1+3+0+0,  3,30

Samal ajal kui Tuuli ja Susan võistlesid maailmakarika sarjas, madistas Robert Norras B-koondistega. Meie tiimi abitreener jätkas pärast meiega laagerdamist just IBU cupi treeneri rollis ja seega juhendas Robertit Sjusjøenis Mihkel Unt. Roberti sõnul on see muljetavaldav kui palju on Mihkel treeneri rollis arenenud ja saab trennide läbi viimisega suurepäraselt hakkama. 

Roberti hinnangul oli sealne atmosfäär meeldiv, just eriti peale Östersundi ebaõnnestunud starti. Sjusjøenis saavutatud tulemused polnud küll suurejoonelised, aga paranenud laskmine ja suusatunne annavad enesekindlust edaspidiseks. Eriti hea tagasiside andis mass, kus hea sõidutunde ja kiirete suuskade koosmõjul tegi ta arvestava tulemuse.

Kui maailmakarikal hoolitseb suuskade eest terve määrdetiim (Eeri Vahtra, Kaarel Kuusik, Tarvi Kuus, Marten Pulles) siis IBU cupi pundi suuskadega tegeleb Mark Laine.

Praeguse seisuga Robert MK-le veel starti ei pääse, aga kui vorm paraneb on võimalik, et ta saab uue võimaluse. Järgmine IBU cupi võistlus leiab aset Austrias, Obertilliachis, kus etapp algab 16. detsembril individuaal distantsidega.

Nii maailmakarika kui IBU cupi kõik tulemused ja analüüsid leiad SIIT!

Nüüdseks on Tuuli ja Susan juba Austrias ja hakkavad valmistuma reedeseks sprindiks. 

Robert sõitis tagasi Eestisse, kus ta saab nädala hinge tõmmata ja pärast seda liigutakse Obertilliachi.

Päkapikud!

1.12 käisid ka meie tüdrukutel päkapikud. Meie tiimi tehnikapartner, Klicki saatis meile 3. põlvkonna airpods-id!