Oberhofi maailmakarika etapp

Pärast väikest pausi jätkus maailmakarika sari Saksamaal, Oberhofis. Oberhof on ühtlasi ka 2023 aasta laskesuusa maailmameistri võistluste võõrustajaks ja juba praegu käib seal kibe töö suurvõistluste ettevalmistuseks. Staadionile on kerkinud mitmeid uusi hooneid ja ka võistlusringe on veidi muudetud. 

Oberhofi etapile sõitis meie tiimist vaid Tuuli. Susanit ja Indrekut kimbutas väike haigusvimm, mistõttu jäid nad veel Eestisse kosuma. Tuuliga ühinevad nad Ruhpoldingu etapi ajaks.

Oberhof on teada tuntud oma ekstreemsete ilmastikutingimuste ja väljakutsuva rajaprofiili poolest. Ei olnud ka seegi kord erand ning saabudes siia valitsesid kevadised temperatuurid, mis tugeva tuule ja vihmasajuga hävitasid kogu eelnevalt ettevalmistatud suusarajad. Seetõttu lükkus planeeritud 6.01 meeste sprint edasi järgmisele päevale. Korraldajatele au ja kiitus, ööga suutsid nad varutud kunstlume rajale laiali kanda ja ametlikuks treeninguks kõik tingimused tagada. Õnneks vahetus vihmasadu peagi lume vastu ja raja kvaliteediga edaspidi enam probleeme ei tekkinud.

Oberhofi ilm pani võistlejaid korralikult proovile. Esimeses trennis tabas meid tugev lumesadu koos tuulega. Lasketiirudes oli tükk tegu, et sihikust midagi läbi näeks, tugev tuul lisas sellele veel omaette vürtsi. Päev enne sprindivõistlust oli ilm teinud täieliku pöörde, taevas säras päike, tuult praktiliselt polnud ja korraks sai tunda ka Oberhofi ilu ja võlu. See eest võistlus päevade ilm pani stardis olijaid taaskord tugevalt proovile lumesaju ja tormituultega. Need kes lasketiirudes tuulte kiuste õnnestusid, nendele pakuti kohti kõrges mängus. 

Võistlus Eesti meeste jaoks oli pisut pingelisem, sest veel oli võimalus teenida välja olümpia piletid. Rene tõstis meie meeste OM-ile pääsemise võimalused täiesti reaalseks, saavutades sprindis 17. koha, ühtlasi ka oma elu parima tulemuse.

Meeste OM-ile pääsemise šanse tõsteti ka segateates, kus Eesti lõpetas võistluse koosseisuga Rene, Kristo, Regina, Tuuli  14. kohal. Meeste olümpiakohtade saatus selgub pärast Ruhpoldingu etapi lõppu, võimalus on veel šanse suurendada nii sprindis kui teatevõistlustel.

 

7.01 Sprint

Tuuli 43. koht, trahvid 1+1, kaotus 1,38

8.01 segateade (4x 7,5km)

14. koht, trahvid ja varud 0+14, kaotus 5,46

Rene (3 varu) 
Kristo (4 varu)
Regina (5 varu)
Tuuli (2 varu)

9.01 jälitus

Tuuli 42. koht, trahvid 0+1+2+2, kaotus 4,43

IBU Cup Brezno-Osrblie

Samal ajal kui Oberhofis toimusi MK, võistles Robert IBU Cup-il Slovakkias. 8. ja 9. jaanuaril oli kavas sprindidistants, kus Robert saavutas 66. ja 96. koha, lastes esimesel päeval 2 trahvi ja teisel 4 trahvi. Kuna Robertit kimbutavad ka väikesed tervisemured siis esialgu sõidab ta Eestisse tagasi, et veidi kosuda ja valmistuda Saksamaal, Arberis, toimuvateks Euroopa meistrivõistlusteks. 

Fotod: Manzoni/NordicFocus

Staadion 6. jaanuaril                                               Foto: Manzoni/NordicFocus