Lõppes TT tiimi selle aasta esimene välilaager

11.07-.23.07 toimus meie selle hooaja esimene välislaager. Treenima sõitsime Austriasse, Ramsausse, kus esialgselt planeerisime osad treeningud läbida 3000m kõrgusel liustikul suusatades. Paraku kohale jõudes selgus, et suur kuumalaine on teinud oma töö, liustikul olev lumi on suusatamiseks liialt must ning rabe, mistõttu oleks seal viibimine isegi, et eluohtlik. Igas asjas on ka hea külg ja seega saime suusatreeningud asendada arendavate trennidega. Nimelt suusatades 3000m kõrgusel ei ole mõistlik muud peale rahuliku liikumise ja suusatehnika meeldetuletamise teha, vastasel juhul koormaks treening liialt südant.

Ramsaus asuv kompleks oli sisuliselt meie päralt, lisaks meile kasutasid lasketiiru veel 2 Läti sportlast ja mõned kohalikud. Seega saime oma treeninguid sättida täpselt selliselt nagu meile kõige paremini sobis.

Treenimiseks oli Ramsaus kõik vajalik olemas. Saime keskmäestiku tingimustes üsna tehnilisel rajal rullsuusatada, kasutada jõusaali, ujulat, joosta lõputult imeilusatel metsaradadel, matkata kõrgustes ja mis kõige magusam ja mida Eesti tingimustes teha ei anna, rühkida järjestikku 5,5 km pikkust tõsusu rullsuuskadel.

Laagris oli meiega kohal ka meie massöör Theressa Laumets, kes vastutas meie taastumise ja lihashoolduse eest ning abistas Indrekut treeningute läbiviimisel.

Üldjoontes läks laager suurepäraselt. Kesk-Euroopat tabanud suur kuumalaine meid ei seganud. Elasime ja treenisime 1100m mere tasapinnast ja see oli piisav kõrgus temperatuuride mõistlikkuse piires püsimiseks.

Hanna-Brita sünnipäev ja pöörane matk

22.07 hommik, ühtlasi laagri viimane treeningpäev algas TT tiimile veidi teisiti. Sättisime äratuskellad varasemaks, et laulu ja tordi saatel äratada meie armas Hanna-Brita 23. eluaasta täitumise puhul.

Hanna-Brita sünnipäev selle üllatusega ei piirdunud. Laagri viimase treeningpäeva lõpetas pikem matk, misjärel tuli pakkida asjad ja asuda teele Münchenisse, kust sportlased pidid veetma öö ja järgneva päeva hommikul alustama reisi lennukiga Eestisse. Tuuli ja Susan tegid matka Hanna-Brita jaoks eriti meeldejäävaks. Nimelt vedasid nad sünnipäevalapse üsna ekstreemsele ringile, kus tuli ronida mööda kaljusid ja ületada liustike. Loomulikult ei möödunud matk tagasilöökideta ja eeldatava marsruudi lõpp osutus läbimatuks, mistõttu tuli minna tagasi tuldud teed ja matk venis oodatust 2h pikemaks.

Tüdrukud jõudsid elusalt, tervelt matkalt tagasi, kaasas hulk eredaid mälestusi ja unustamatuid emotsioone. Hanna-Brita jaoks oli säärane kaljudel turnimine esmane kogemus ja pani ta võimed korralikult proovile. Tüdruk sai hirmule vaatamata hästi hakkama ja lõpetas trenni nägu naerul. Tundub, et reisipäevade pöörased matkad hakkavad meile traditsiooniks saama. Viimane kord kiskus asi ohtlikuks eelmisel aastal Anterselva laagris. (LOE SIIT)