Otepää laager 6.06-18.06

Laskmise muutmine erialasemaks

Pärast laagrit Elvas saime mõned päevad hinge tõmmata ning siis alustasime uuesti ühiselt Otepääl. Seni oleme laskmist ja füüsilist osa eraldanud siis nüüd oli aeg neid ühildada. Elvas filigraanseks lihvitud rahuliku laskmise viisime järk-järgult erialasemaks, alustades ühe märklehe asemel laskmist läbi viie ja seda kõike füüsilise pingutuse pealt. Esimesed tugevamad treeningu koos laskmistega olid konarlikud. Märkide alla saamine võttis talvega võrreldes tunduvalt rohkem aega ja püssitoru võbeles harjumatult palju. Olukorraga kohanesime kiirelt ning laagri lõpuks õnnestus meil füüsilise koormuse pealt juba märke tabada ülemäärase ajakuluta. 

Treeningud

Juuni alguses saime maitse suhu ka esimese suvistest rasketest treeningutest. Nii sai näiteks rühitud imitatsioon pealt tehvandi tõusu, meelde tuletada Tehvandi rullsuusa radu tempo ja EKE treenigutega ning panna oma ramm proovile jõusaalis. Kergemaid treeninguid viisime läbi ratta ja rahulikus tempos rullusuusatamise pealt.

Sellel ettevalmistusperioodil alustasime ka koostööd jõusaali treeneri ja endise Eesti koondise füsioterapeudi- Hanno Tikkerbäriga. Laagrile eelneval nädalal käisid kõik TT liikmed Rakveres, kus Hanno igapäevaselt toimetab, hindamas oma jõu võimekust ja keha kompositsiooni. Tulemustele tuginedes valmistas Hanno meile individuaalsed jõusaali kavad, et igaüks saaks keskenduda just oma nõrkustele.

Lihashoolduse eest hoolitseb sellel aastal massöör Theressa Laumets. Otepää laagri ajal said kõik meie tiimi liikmed tänu temale treeningutest paremini taastuda.

Sündmused laagri ajal

Ratsavõistlus

Laagri ajal õnnestus Tuulil käia ka oma südamalähedase hobiga tegelemas. Enamus treeningpäevade õhtud veetis ta just tallis. Õhtustele ratsutamise treeningutele lisandus 11.06 ka võistlus. Võistlus toimus Tartu lähistel, Tamme tallis, kus Tuuli osales oma hobuse, Gartoga 90cm ja 100cm parkuurides. 90 cm parkuuris kukutasid nad maha ühe tõkke ja saavutasid 15. koha 40st võistluspaarist, 100cm start jäi lõpetamata 2 tõrkumise tõttu.

Hanna-Brita lõpetas Tartu Ülikooli

16.06 oli Hanna-Brita jaoks tähtis päev, sest ta lõpetas oma bakalaureuse õpingud Tartu ülikoolis. Seega pärast hommikust treeningut suundusid osad TT tiimi liikmed Tartu, Hanna-Britat selle piduliku sündmuse puhul õnnitlema.

Loe pikemalt Hanna-Brita kooliaja muljetest ning tema tulevikuplaanidest.

Jet Express  tuli meile külla

Juba mitu aastat on Tuuli sporditegemisi toetanud kullerettevõte Jet Express. Siiani pole meil õnnestunud ühist aega leida ja koos mõnda vahvat üritust korraldada. Laagri viimasel päeval tulid aga Jeti tegelased meile Otepääle suvepäevade raames külla, mispuhul tutvustasime neile laskmist. Kõik said proovida püssiga laskmist ning seejärel omal nahal kogeda pingutuse pealt märkide tabamist. Panime nad proovile laskejooksu teatevõistlusel. Kõik pingutasid kõvasti, võitlusvaim oli raju. Finišeerijad lõpetasid nägu naerul ja keegi oma tervisele liiga ei teinud. TT tiim tänab toreda päeva eest!