Lõppes Anterselva laager

8.09 – 21.09 oli TT tiim laagris Itaalias keskmäestiku tingimustes, imelises Anterselva külas. Lisaks sellele, et Anterselvas toimuvad iga aastaselt maailmakarika etapid, on see ka 2026. aasta taliolümpial laskesuusatamist võõrustav staadion. TT tiimile on see koht tegelikult märgiline just ka seetõttu, et siin sai meie tiimi värskeim liige Hanna-Brita omale külge laskesuusatamise pisiku. Eelmisel aastal liitus ta üsna juhuslikult TT tiimiga Anterselva laagriks, kus ühiselt treenimine ja püssi laskmine hakkasid talle sedavõrd meeldima, et ta otsustas teha oma karjääris kannapöörde.

Anterselva laager sujus plaanipäraselt. Veidi raskendas treeningute läbiviimist ilm, mis oli harukordselt jahe. Kui eelmisel aastal küündisid päevased temperatuurid +25 kraadi kanti, siis sellel aastal tuli leppida nulli lähedaste oludega. Kogeda saime nii paduvihma kui ka selle aasta esimest lumesadu. See ei takistanud meie eelmisest aastast alustatud traditsiooni, mil hommikuäratuseks hüppasime ühiselt tiimiga mõne meetri kõrguselt kaljult jääkülma Lago di Anterselva järve.

Treeningud olid vahelduvad. Peamiselt treenisime laskesuusa staadionil, kasutasime kompleksis olevat jõusaali, tegime jooksul kiirendusi kergejõustiku staadionil, ujusime basseinis, matkasime ning läbisime tõusu treeningu. Kusjuures tõusu treenigut sõitsime läbi viima Austriasse, sellele samale tõusule, mida Obertilliachi laagri ajal kasutasime. Tõus ajaga väiksemaks ega laugemaks pole jäänud, aga selle eest on meie sportlased mõne nädalaga veidi edasi arenenud ja mäkke sõitmine kulges veidi kergemalt kui viimasel korral.

Tuuli kukkumine

Treeningutesse pidi muutusi tooma Tuuli, kellel õnnestus rullsuuskadega kukkuda nõnda õnnetult, et põrutas tugevalt ära oma reie ning pidi jalgade osas koormust mõneks ajaks vähendama. Õnneks aitas TT tiimi massöör Theressa jala taastumist veidi kiirendada.
Laagri lõpuks küll jala olukord paranes, aga ulatuslik hematoom reiel ei lase Tuulil veel mõnda aega lühikesi pükse kanda.

Robert 23

Laagri ajale sattus ka Roberti sünnipäev. Nagu TT tiimile juba kombeks siis tähtpäevadele on treener Indrek sättinud mõne karmima treeningu. Nii ka seekord, kui 19. septembril, Roberti sünnipäeval oli plaanis kontrollvõistlus. Võistlus oli 4 tiiruga ja läbida tuli naistel 5×1,7km ning “meestel” 5x2km. Meie meestest võitles Robert vapralt iseendaga, lasi äärmiselt keerulistes tuule oludes 4 trahvi ning lõpetas võistluse kena eneseületusega. Tüdrukutest tasub äramainimist Hanna-Brita, kes lasi 4 tiiru peale väga rasketes tingimustes 12 trahvi, mis on juba kena edasiminek võrreldes eelnevate startidega.

Edasine

Nüüdseks on TT tiim juba kodumaal tagasi, et valmistuda 24 – 25.09 toimuvateks suvebiathloni Eesti meistrivõistlusteks Otepääl.
24.09 on kavas sprindid (juuniorite ja täiskasvanute stardid algavad 15.00)
25.09 toimuvad mass stardid (juuniorite ja täiskasvanute stardid algavad kell 14.00)
Tutvu võistluse kavaga SIIT!

Lisaks Eesti Meistrivõistlustele ootab TT tiimi ees spordinädala raames toimuvad üritused ning 1. oktoobril Tartu 10 km linnajooks. 12.oktoobril sõidame esimesse lumelaagrisse Soome, Imatrasse.