Indrek tuli maailmameistriks!

TT tiimi liider Indrek krooniti 1500m jooksu M45 klassis maailmameistriks.

Veteranide maailmameistrivõistlused toimusid tänavu Soomes, Tamperes 29. juuni – 10.juuli. Meeste 1500 m eeljooksud leidsid aset 5.07 ja finaal 7.07. Indrek sõitis võistlustele kohale vahetult enne eeljookse. Eeljooksus kindlustas ta kiireima mehena koha finaalis. 7. juulil toimunud finaalis tegutses ta targalt, hoides suure osa jooksu vältel end pundi keskel, säästes sellega jõudu lõpuringiks. Viimasel sirgel otsustas ta rünnata ning jooksis kindlalt esimesena üle finišijoone. Selle taktikalise jooksu lõppajaks sai ta kirja 4:05,14

Indreku auhinna kapp sai nüüd värskendust tema esimese rahvusvahelise tiitliga kergejõustikus. Eelnevalt on teda rahvusvaheliselt veel pärjatud suvise laskejooksu ja sõjaväelaste maailmameistritiitliga.

Aga miks paneb end siiski endine laskesuusataja proovile kergejõustiku staadionil?

Indrek alustas lapsena oma sporditeed hoopiski kergejõustiku treeningutel. Noorte klassis saavutas ta Eesti meistrivõistluste tiitlid nii krossi- kui staadionijooksus. Toona jäid kergejõustiku treeningud poolikuks jalavigastuse tõttu ja alternatiiviks oli laskesuusatamine, millega on ta tänaseni süvitsi seotud. Kui Indrek lõpetas tippspordi karjääri laskesuusatamises 2015. aastal, hakkas ta hobikorras tegelema rohkem jooksmisega. Pannes end proovile erinevatel kergejõustiku võistlustel ja distantsidel, hakkasid vanuseklasside rekordid üllataval kombel käeulatusse jõudma ja nii tekkis Indrekul sportlik kihk need oma nimele saada. Vaikselt jooksu arendades on ta tänaseks saanud oma nimele 800m, 1500m (M40 ja M45 vanuseklassides) Eesti rekordid. Seega tekkis Indreku soov panna end proovile ka maailma konkurentsis. Nagu äsja lõppenud maailmameistrivõistlused näitasid, on ta omavanuste absoluutses tipus.

Tulemused leiad SIIT.