TT tiim pääses lõpuks lumele!

12-23.oktoobril olime tiimiga Soomes, Imatras. Imatra sobis laagri valikuks suurepäraselt seal olevate treenimise tingimuste, Eestile oleku läheduse kui ka rahakoti sõbralikuse tõttu. Oktoobris pannakse kunstlume ringid maha nii mõneski laskesuusa kompleksis ning see meelitab kohale paljusid suusatiime, mistõttu on treeningute läbiviimine suurest rahvahulgast tingituna tihtilugu keeruline. Imatra asub Vene piiri ääres ja pole enamusele rahvustiimidele kuigi mugava asukohaga, seega jagus meile suusarajal piisavalt ruumi. Lisaks meile olid just Imatrat eelistanud teised Eesti laskesuusakoondislased, Leedu laskesuusataja paremik ning Soome kohalikud suusa entusiastid.

Imatra päevaplaan meid ei hellitanud ja selleks, et saaksime suusarada kasutada selle parimas konditsioonis, pidime olema trennis esimeste seas. Päev algas enne kella 6 hommikul, et teha kerge hommikuvõimlemine, söök ja edasi trenn suusaradadel. Õhtuti kasutasime treenimiseks muid võimalusi: jõusaali, rullsuusatamist ja jooksu. Imatrale eelnes pikem periood kodus, mil lasime kehal seedida suvel tehtud tööd, seega laagris me end tagasi ei hoidnud ja trenni sai tehtud kõvasti.

Laager õnnestus hästi, keegi haigeks ei jäänud, treeningud sujusid plaanipäraselt ning järeleandmisi väsimuse tõttu keegi meist ei vajanud. Perioodi jooksul oli meil ka üks puhkepäev, mille käigus tutvusime Imatra linna vaatamisväärsustega.

Helsinki linnajooks

23.10 toimus Helsingis linnajooks, mis tavapäraselt on peetud kevadeti, aga sellel aastal viidi läbi hoopiski sügisel. Selle raames peeti ka veteranide Soome meistrivõistlused maanteejooksus nii maratoni, poolmaratoni kui ka 10km distantsidel. Laagri algusfaasis tekkis Indrekul soov panna end just sellel üritusel proovile ning tema hullumeelse ideega soovis liituda ka Tuuli. Seega ärasõidupäeva hommikul jättis Tuuli suusatrenni vahele ning ühiselt põrutasid nad rongiga Helsingisse, et panna end proovile jooksurindel. Eesmärgiga loomulikult üle joosta oma 10km rekordid.

Logistika ja kohalejõudmine võistluspaika oli paras katsumus, aga starti Tuuli ja Indrek lõpuks jõudsid. See tasus end ära, sest nii Tuuli kui Indrek parandasid korralikult oma isiklike rekordeid ja said mõlemad astuda poodiumi kõige kõrgemale astmele. Tuuli parandas oma isikliku rekordit suisa minuti ja 6 sekundi võrra, jõudes finishisse ajaga 36.06. Indrek ületas oma eelmist parimat tulemust pea 20 sekundit, saades nüüd kirja aja 31.47.

Kõik tulemused leiad SIIT.