TT tiimi tüdrukud kogusid Hochfilzenis punkte!

Maailmakarika 2. etapp toimus Austrias, Hochfilzenis, mis Kontiolahti asukohta arvestades pesitses teises Euroopa otsas. See tähendas hooldetiimi jaoks pikka autosõitu järgmisele võistlusareenile. 

Sportlased olid priviligeeritud ja said reisida rahvusvahelise laskesuusatamise alaliidu poolt korraldatud tšarterlennuga, marsruudil Kontiolahti-Salzburg. 

Kui Kontiolahti perioodil elasid TT tiimi liikmed endises kasarmu hoones siis Hochfilzeni perioodil said meie sportlased nautida 4 tärni hotelli võlusid. Peenes hotellis oli olemas spa, jõusaal ja restoran, mis pakkus maitseelamusi 3x päevas.

Kui majutus oli meil viimase peal siis sama ei saa öelda MK korralduse kohta. Hochfilzeni esimestel päevadel valitsesid väljas pigem soojemad temperatuurid ja lumega priisata polnud. Võistlusringidel oli küll kunstlume kate, aga see oli suhteliselt õhuke ja kehvasti hooldatud. Ühtlasi ei olnud kunstlund veetud väikesele kaarele, mis moodustaks 2,5km ringist kokku 3,3 km pikkuse raja. Seega olid mehed sunnitud oma sprindivõistlust pidama 2,5km rajal, läbides kahe lasketiiru vahelist ringi 2 korda.

Esimene start oli juba neljapäeval ja pikalt ette valmistuda aega polnud. Indrek oli see, kes TT tiimi bussi ja varustusega reisi Kontiolahtist Hochfilzeni ette võttis, seega jõudis ta treeningul abistada sportlasi vaid päev enne starti. Selle lühikese raja ja tiiruga kohanemise ajast vaatamata, tegid meie sportlased uskumatult häid tulemusi!

Võistlused

Naiste sprint 8.12

Pea üle 2 aasta sõitis Tuuli end taas TOP20 parima sekka, kogudes sellega korralikult punkte ja teenides ka auhinnaraha. Viimati õnnestus Tuulil jõuda 20 parima sekka 2021. aasta jaanuaris. Nüüd, Hochfilzeni sprindis eksis Tuuli küll korra lamadestiirus, aga näitas korraliku suusaaega ning teenis lõpuks suurepärase 19. koha!

Ka Susan tegi ilusa sõidu, eksides vaid korra, kusjuures mööda läks viimane lask. Susan finisheeris 46. kohal ja pääses kindlalt jälitusse.

Sprindi distantsi kõige fenomenaalsem tegelane oli Sloveenia esindaja Anamarija Lampič, kes eelnevalt kuulus maailma murdmaasuusa eliiti ning alles eelmisest aastast alustas karjääri laskesuusatajana. Lamic eksis 3 lasul, aga näitas suusakiirust, mida seni naiste klassis pole nähtud. Kui seni polnud laskesuusa võistlustel vastast Elvira Öbergil siis nüüd oli Anamarija Elvirast suisa 27 sekundit kiirem. 

Tuulil vedas, et tuli vaid 1 trahv. Tihedus oli täiesti vale koha peal, ime, et need 4 padrunitki tabasid.

Foto: NordicFocus/Manzoni

Foto: Kevin Voigt

Meeste sprint 9.12

Meeste sprindivõistlus peeti kasinate lumeolude tõttu veidi tavapäratul kujul. Mehed pidid läbima 2,5km + 2×2,5km + 2,5km. Selliselt korraldatud sprindi formaadi sõiduajad tekitasid suuri vahesid ja jälitusse pääses veel isegi üle 3 minutilise kaotusega (tavaliselt jääb see 2 minuti juurde).

Robert oli sprindis täpse silmaga ja eksis vaid korra, lõpetades 76. positsioonil. Paraku sõiduvorm Robertil veel kõrgemasse mängu sekkuda ei lubanud ja jälitusse ta ei pääsenud.

Naiste jälitus 10.12

Naiste jälitussõit kujunes korralikuks tormiks. Tuulil oli stardipositsioon suurepärane ja kõik võimalused top kohtadele pääsemiseks olemas. Paraku algas Tuuli allakäigu tee juba esimeses tiirus, kus ta eksis tervelt kolmel lasul ning langes kõvasti. Järgnevad 2 tiiru läbis ta puhaste paberitega ja oli tõusnud 20-30 koha vahele kui viimases tiirus eksis ta taas kolmel lasul. Suurepärane suusakiiruse tulemusel suutis ta siiski murda end punktiedetabelisse, finišeerides 38. positsioonil.

Kui Tuuli andis jälitussõidus oma 20 kohta ära siis Susan seevastu hoopis parandas oma positsiooni. Susan tegi korraliku tööd tiirus, eksides vaid 3 lasul ning tänu viimase ringi ponnistustele suutis ta finishijoone ületada 40. kohal, teenides sellega ka ühe punkti! Kusjuures 40 koht selgitati välja fotofiniši alusel.

Foto: NordicFocus/Manzoni

Meeste teade 10.12

Kui naised olid jälitusega ühele poole saanud, algas meeste teatevõistlus. Meie mehed olid oma tavapärase koosseisuga: Rene, Kristo, Raido, Robert. Eesti tiimi esimese ja teise vahetuse poisid tegid vinget võistlust. Rene andis Kristole teate üle 4. positsioonil, Kristo lasi Raido rajale 8. kohalt. Paraku tuli Raidol käia kolmel trahviringil ja kui Roberti kord kätte jõudis, oli hea tulemuse tegemiseks seltskond liialt kaugel. Robert vajas kokku kolme varu ja tõi Eesti tiimi finishisse 17. kohalt.

Naiste teade 11.12

Naiste teate must lammas oli seekord Tuuli, kellel ei tahtnud püsti tiirus kuidagi märgid kukkuda ja käia tuli isegi trahviringil. Ülejäänud tüdrukud tegid suurepärast võistlust, Regina vajas kahte varu, Susan ja Johanna läbisid kõik tiirud hoopiski varudeta. Olenemata Tuuli kogutud trahvist, suutis ta Eesti positsiooni koha võrra tõsta, mida õnnestus kõvasti veel kergitada Susanil. Johanna ületas lõpuks finišijoone kümnendana.

Foto: Kevin Voigt

Kõik tulemused ja analüüsid leiad SIIT.

Võistlusi saad järgi vaadata SIIT või ERR-ist.

Nüüdseks on TT tiimi MK sportlased juba Prantsusmaal, kus neljapäevast algab selle aastanumbri viimane MK etapp. 

Silma tasub peal hoida ka Hanna-Brital, sest 15.12 jätkub IBU cup-i sari Itaalias, Martellis.