Hanna-Brita lõpetas Tartu Ülikooli!

16.06 oli ühe meie tiimi liikme jaoks elu muutev päev. Nimelt lõpetas Hanna-Brita edukalt oma õpingud Tartu ülikoolis kehalise kasvatuse ja spordi bakalaureuse erialal. Osa TT tiimist olid teda tulnud selle piduliku sündmuse puhul ka õnnitlema.

Uurisime veidi Hanna-Britalt tema koolis oldud aastate kohta:

Miks otsustasid spordi kõrvalt veel kooli minna ja miks just kehalise kasvatuse ja spordi eriala?

Õppima läksin, sest see tundus kuidagi loomulik asjade käik, eelkõige just seda eriala õppima minna. Irooniline aga see osutus ilmselt üheks kõige keerulisemaks erialaks, mida spordi kõrvalt õppiuma minna. Praktiliste ülesannete tõttu (st. kõiksugused treeningud ja võimlemised), segasid veidi minu suusatamise erialatreeninguid. Tänaseks on muidugi veidi veider mõelda, et nüüdseks oleme Indrekuga sama taseme treenerid (EKR 5), aga kohe kindlasti jään veel oma teadmistega temale alla, loodetavasti mitte igaveseks 🙂

Mis oli õpingute juures kõige keerulisem?

Kõige raskemaks osutus füsioloogia ja võimlemine. No ei sobi mulle need  kätel seismised ega saltod. Naljaga pooleks, aga tänu koroonale suutsin võimlemise osa läbida. Koroona piirangud lubasid mul neid asju veidi paindlikumalt sooritada.

Mis meeldis õppimise aastate juures kõige rohkem?

Kõige meeldivam oli kõiksuguste spordialade omal nahal praktiseerimine (pallimängude algõpetused, kergejõustiku treeningud jne). Arenesin koolis oldud aastateks palju, sest õppisin nii mõnegi spordimängu või ala selgeks. Nt Robert armastas ikka nina alla hõõruda, et korvpallis olen paras ludinäpp (järeldas seda Audentese spordigümnaasiumi aegadest, sest siis ei osanud ma seda mängu üldse ja me olime siis klassikaaslased), siis nüüd ma arvan, et olen temaga kas sama osav, kui mitte paremgi. Duell on meil veel pidamata, aga kindlasti tuleb.
Üldiselt sain väga palju teadmisi, tänu millele mõistan ka treenerite treeningplaanide koostamisest ja üleüldse olen ka targem sportlane.  

Lemmik õppeaine?

Lemmik õppeaine oli anatoomia, sest see oli minu jaoks tohutult kaasahaarav. Anatoomias saime inimkeha õppida ka laipade pealt. 

Kas on plaanid veel millalgi koolipinki naasta?

Edasi proovin saada ka magistrisse ja kui sisse saan, siis tuleb suve jooksul otsustada, kas asun ka sinna õppima või keskendun ainult spordile. Magistriõpe on õnneks kaugõppe formaadis.

TT tiimi massöör Theressa Laumets, ilus lõpetaja Hanna-Brita, Tuuli Tomingas, treener Indrek Tobreluts