Eesti murdmaajooksu karikas.

Laupäeval, 9. oktoobril toimus Jõulumäel Eesti karikavõistlused murdmaajooksus. Stardis oli 236 sportlast 26 klubist. Ühtlasi oli karikavõistlused katsevõistluseks 30. oktoobril Leedus, Palangas toimuvateks Balti murdmaajooksu meistrivõistlusteks. 

Tuuli saavutas 6km jooksus ajaga 22.23 kindla võidu. Teise koha saavutas Birgit Pihelgas ajaga 23.25 ja kolmanda Liliana Torn, ajaga 23.33.

Antud võistlus oli ka katsevõistlusteks Balti meistrivõistlustele siis palus Kergejõustikuliit Tuulit esindama seal Eesti koondist. Kuna Balti meistrivõistlused klapiks meie laagri ja treeningplaanidega siis suure tõenäosusega näeb Tuulit 30. oktoober Palangal stardis.

Kõik tulemused leiad SIIT!

Laskesuusatamise õhkrelva noortesari Even Tudebergi auhindadele IV etapp ja laskesuusatamise õhkrelva Nõmme lahtised meistrivõistlused.

Mis üritusega on tegemist?

Alates eelmise aasta sügisest on Eestis kuni 13-aastastel laskesuusatajatel päris oma võistlussari. Tiirudes kasutatakse õhkrelvi ja võistlus käib endise tipplaskesuusataja Even Tudebergi auhindadele. Sportrelvaga teevad lapsed võistlusdebüüdi mitte enne 13. eluaastat. Uues sarjas kasutatakse aga õhkrelvi. Relvad, mida etappidel kasutatakse, on siiski küllaltki sarnased vene päritolu sportrelvadega. Sarja eesmärk on laiendada laskesuusatamise geograafiat Eestis. Talvel saab kasutada kohti, kus pole lasketiiru, aga kus on head suusarajad – näiteks Nõmme spordikeskus või Valgehobusemäe.

IV etapp

Just 9.oktoobril oli järjekordne  laskesuusatamise õhkrelva noortesarja etapp, mis toimus koos Nõmme lahtiste meistrivõistlustega. Esmakordselt leidis taoline üritus aset Nõmme spordiklubi territooriumil. Kohas, kus kõik TT tiimi praegused sportlased oma sporditeed alustasid. Seetõttu olid kohal ka Susan ja Robert, kes aitasid võistlust korraldada ja olla inspiratsiooniks noortele laskesuusa ässadele. 

Susan abistas noori finiši ja stardialas, Robert jälgis tegevust ja turvalisust lasketiirus. Võistlus õnnestus hästi, osalejad ja korraldajad jäid igati rahule. Kohal oli ka ERR, kes teeb võistlusest kokkuvõtte enne hooaja algust eetrisse minevaks saateks – “Viiest viis”.

Võistluse tulemused ja pildigalerii leiad SIIT!

Järgmine laager.

Praeguseks oleme tiimiga juba Soomes, kus laagerdame Vuokatti spordikompleksis 10. – 21. oktoober. Oleme jõudnud etappi, mil hakkame suvisele ettevalmistusele joont alla tõmbama ja alustame suusakilomeetrite kogumist.