Blink festival

1.08 Sõitis suurem osa TT tiimist Norrasse, kus toimub suur suvine suusapidu – Blink festival. Enamus üritusest leiab aset maalilises linnas, Sandnes-is. Festivali raames toimuvad erinevad murdmaa ja laskesuusa võistlused, mõistagi rullsuuskadelt. TT tiimist on plaanis Tuulil ja Robertil kaasa lüüa murdmaa tõusuvõistlusest, kõigil meist duelllaskmisest, supersprindist ja loodetavasti ka mass stardist. See kas ja kui paljudest võistlustest me osa võtta saame sõltub järgnevast – duelllaskmises on võimalik ühe eksimuse juures võistlusest välja langeda, supersprindis võib võistlus kvalifikatsiooniga piirduda ning mass starti pääsemine sõltub supersprindi tulemusest.

Lisaks meie tiimile on Eestist kohal ka Rene Zahkna.

Võistlust saab jälgida oteülekandena NRK TV-st SIIT.

Tõusuvõistlus

Tõusuvõistlus toimub meie majutusest umbes 60km kaugusel Lysebotn-is. Tõusuvõistluse alguspunkti viiakse võistlejad kohale laevaga. Tõus on 7,5 km pikkune, tõusumeetreid koguneb raja jooksul 640 ja raja keskmine tõusunurk on 8,5%. Võistluse käigus tuleb läbida ka 1km pikkune hämar tunnel. Võistlus toimub ühistartidena, naised alustavad kell 12.15 (13.15 Eesti aja järgi), mehed stardivad 15.15 (16.15 Eesti aja järgi).

Tõusuvõistluse rada

Duelllaskmine

Duelllaskmine kujutab endast püsti laskmisel kiiruse ja täpsuse peale märkide tabamist. 5 metallmärgi alla saamiseks on igal võistlejal 8 padrunit – 5tk ühes salves ja 1 padrun kolmes järgnevas salves. Seega kui 1 viiese seeriaga märke alla ei saa, on kasutada veel 3 lisapadrunit, mis kõik on üksikutena eraldi salvedes. Salvede vahetamine on ajakulu ja seega tuleb leida igal võistlejal tasakaal kiiruse ja täpsuse juures. Võistluse võidab see sportlane, kes saab 5 metallmärki kõige kiiremini alla.

Võistlused algavad veerandfinaalidega, kus korraga on tulejoonel 12 meest või naist. Edasi pääsevad 12-st võistlejast 5. Kõikide veerandfinaalide peale kokku valitakse ka 4 lucky loser-it (ja/või kohtuniku otsuse alusel eeldatav soosik, kes võistusest tulemuse alusel eelnevalt välja langes, aga keda rahvas sooviks siiski finaalvõistlusel näha).

Poolfinaal

Mõlemast poolfinaalist pääsevad edasi 5 märke kõige kiiremini tabanud sportlast ning kokku 2 lucky loser-it

Finaal

Finaal otsustab paremusjärjestuse. Võidab see, kes tabab 5 märki kõige kiiremini.

Superfinaal

Mõõtu võtavad omavahel võistluse parim mees ja naine.

Supersprint

Supersprint toimub Sandnes-i linnatänavatel. Võistlus koosneb kvalifikatsioonist ja finaalidest. Kvalifikatsioon antakse eraldistardist. 4 tiiruga tuleb läbida tuleb 5 x 1,1 km. Edasi saavad 15 inimest, 8 kohtade alusel, 7 inimest pannakse vajadusel paika žürii otsusega, juhuks kui “õiged” sportlased edasi ei pääse.

Finaalis tuleb läbida kahe tiiruga 3×1,1km.

Mass start

Massid viiakse läbi finaalidena. Esmalt toimuvad veerandfinaalid, kuhu pääsevad kõik soovijad või kui soovijaid on liiga palju siis supersprindi 55 parimat ja 5 wildcardi alusel.
Läbida tuleb 3 x 1,1 km pikkust ringi ning 1 lamades ja 1 püstitiir.

Poolfinaal

Edasi pääseb 30 naist ja 30 meest. Sõidetakse kahes finaalis, kuhu mõlemasse pääsevad 6 parimat veerandfinaalidest ja 3 lucky loser-it (ja/või kohtuniku otsuse alusel soosikud). Taas tuleb läbida 3 ringi ja 2 lasketiiru.

Finaalid

Finaali pääsevad edasipääsenud 15 meest ja 15 naist. Lõppvõistlusele pääsevad 4 kiireimat finišeerijat poolfinaalidest ning 7 lucky loser-it (ja/või kohtuniku otsuse alusel).

Finaalis tuleb läbida 4 lasketiiru 5 x 1,1 km.

Laskesuusa võistluste asukoht ja rada

Võistluste ajakava, milles TT tiim kaasa lööb:

3.AUGUST (LYSEBOTN 7,5 KM TÕUSUVÕISTLUS, VABASTIILIS)

KELL 12.15 – Start 7,5 km (naised ja naisjuuniorid)

KELL 15.15 – Start 7,5 km (mehed ja meesjuuniorid)

 

5.AUGUST (VÕISTLUSED SANDNES-I LINNASÜDAMES, DUELLLASKMINE JA SUPERSPRINT)

KELL 15.55–16.50 – Laskmise duellvõistlused (mehed ja naised)

KELL 17.10–18.25 – Supersprindi kvalifikatsioon (mehed ja naised)

KELL 18.55–19.45 – Superssprindi finaalid (mehed ja naised)

 

6.AUGUST (VÕISTLUSED SANDNES-I LINNASÜDAMES, MASS STARDID)

KELL 15.45–17.37 – Neljandikfinaalid mass stardis (mehed ja naised)

KELL 19.22–20.08 – Semifinaalid mass stardis(mehed ja naised)

KELL 20.25–21.05 – Mass stardi finaal (mehed ja naised)

 

Rohkem infot leiad SIIT.

Kadunud pagas

Päev enne tõusu võistlust on küll TT tiimi liikmed Sandnes-isse kohale jõudnud, aga paraku on reisi käigus kaduma läinud meie pagas. Seega on 3.08 aset leidval tõusuvõistlusel osalemine hetkel küsimärgi all, sest rändama on läinud lisaks reisikottidele ja relvadele ka kogu meie rullsuusa varustus.