Meie teeme plaane, aga jumal naerab ehk Balti meistrivõistlused

Pärast edukat Eesti murdmaajooksu karikavõistluse starti oktoobri alguses, kutsus kergejõustikuliit Tuulit esindama Eestit koondise koosseisus Balti murdmaa meistrivõistlustele, mis pidid aset leidma 30.10 Leedus, Planagal. Vaatasime oma tiheda plaani üle ja selgus, et kuupäev sobiks suurepäraselt väikeseks vahepeatuseks, enne ees seisvat lumelaagrit. 

Niisiis saigi asjad kokku pakitud ja neljapäeval, 28.10 bussi nina Leedu suunda pööratud. Kuid juba sellel hetkel olime laupäevases stardis kõhklevad. Nimelt hakkas kolmapäeval, üleöö, ootamatult, ilma mingisuguse põhjuseta Tuuli pöid joostes ja kõndides tugevalt valu tegema. Selles lootuses, et mis kiirelt tulnud, läheb kiirelt üle, sai Leetu sõit siiski ette võetud. Laupäeva hommikuks polnud kahjuks valu pöias järgi andnud ja koondise kogunemisel pidi pisarsilmis tõsiasja tõdema, et tulevast talve silmas pidades on mõistlik mitte startida. Õnneks kõik kohal olnud koondise treenerid ja asjapulgad mõistsid olukorda ja loodetavasti pikka viha ei pea. 

Seega osutus Leetu sõit väikestviisi puhkuseks, turgutasime vaimu ja andsime kehale puhkust, et tulevaks talveks kõik patareid ilusti laetud oleks.

Homme, 31. oktoober, asub TT tiim juba teele lume laagrisse Rootsi, Idresse, mis jääb viimaseks ettevalmistavaks laagriks enne peagi algavat hooaega.

Riskide maandamiseks jääb Tuuli Eestisse uuringutele, et saada jala osas selgust. Arstiga telefoni teel konsulteerides on tegu siiski närvivaluga ja eeldatavalt midagi tõsist ei tohiks olla. Tuuli liitub laagriga mõni päev hiljem.