2021/2022 hooaja kokkuvõte

MK viimase trimestri kokkuvõte

MK etapp Kontiolahtis algas naiste teatega, kus Eesti naiskond saavutas 9.koha. Kaks päeva hiljem oli kavas sprint, kus Tuuli tabas kõiki märke ning saavutas 29.koha. Susanil aga tiirudes nii hästi ei õnnestunud, kahe tiiru peale kokku eksis ta neljal märgil ning lõpetas 57.kohal. See-eest oli tema suusakiirus meeldiv üllatus. Järgmisel päeval peetud jälitussõidus, suutsid mõlemad tüdrukud oma kohta parandada. Tuuli vaid ühe eksimusega teises tiirus lõpetas võistluse 26.kohaga ning Susan oli finishis 4 eksimusega 49.kohal.

Otepää MK oli meie jaoks väga eriline sündmus, mis jättis tohutult sooja mälestuse. Sprindi lõpetas Susan 57.kohaga eksides taaskord mõlemas tiirus 2 märgil ning Tuuli 59.kohal 2 eksimusega püstitiirust. Kahjuks ei olnud need tulemused piisavad, et pääseda mass starti.

Otepää etapiga otsustas Tuuli lõpetada ka hooaja, loobuses oma stardikohast segateate võistlusel. Põhjus otsuse langetamisel tuli kergelt, viimaste nädalatega oli Tuuli treeningutel üle pingutanud, kurnates sellega keha sedasi, et sellest enam hooja lõpuks välja ei tule. Loe rohkem Tuuli blogist.

2021-22 hooaja viimasele MK etapile Oslosse otsustas Tuuli mitte sõita ning stardis oli meist vaid Susan. Oslos ootas ees soe kevad ning pehmed rajaolud. Sprindi võistluse lõpetas Susan 47.kohal 2 trahviga. Jälitussõidus kuni viimase püsti tiiruni oli Susanil lootus saada oma esimesed MK punktid, kahjuks ei tahtnud märgid kuidagi kukkuda ja Susan finisheeris 47.

IBU Cup

Samal ajal kui Tuuli ja Susan jätkasid pärast Olümpiat MK sarjas, sõitis Robert IBU cupile. Roberti talv oli olnud seni väga ebastabiilne, mistõttu vajas ta jaanuaris võistlustest väikest pausi. Tagasi võistlustulle naases ta kodumaal, tehes kaasa osadest rahvaspordi üritustest ja Eestis aset leidvatest laskesuusa mõõduvõttudest. Rahvusvahelisele areenile jõudes oli Robert oma seisu taastanud ja tegi elu ilusaimad sõidud, saavutades IBU cup-idel 19. , 24. ja 27. koha, teenides sellega ka koha MK sarja viimasele etapile Oslos, mille ta pidi paraku vahele jätma koroonasse haigestumise tõttu.

Sportlaste hinnangud hooajale

Susan

“2021/22 oli minu karjääri parim talv. Endale seatud eesmärkidest suutsin täita peaaegu kõik, ainult MK sarja punktikoht jäi saavutamata. Koroona viirusest tingituna, olin sunnitud loobuma ühest MK etapist, kuid ülejäänud 9 etapil olin kindel koondise liige. Kvalifitseerusin oma esimestele olümpiamängudele, mis ka tänu koroona viirusele, jättis erilise mälestuse. Katsumuste kiuste suutsin iga võistlusega vormi parandada ning hooaja lõpus näidata väga häid suusa kiiruseid. Kahjuks seekord jäid head tulemused lasketiiru ja trahvi ringidele.”

Tuuli

“Talv osutus vastuoluliseks. Ühest küljest suutsin saavutada elu kõige stabiilsema suusasõidu ja parima tulemuse MK üldkokkuvõttes, teisest küljest ei õnnestunud tippvormis olles tulemust realiseerida ohtrate möödalaskmiste tõttu ja suur tulemus jäi nö ,,vormistamata´´. Tagasi vaadates õnnestumistele ja vigadele, oleme nüüdseks teinud järeldusi ja uuele hooajale lähme vastu nii mõnegi vahva ideega. Järgnev 4 aastat saab olema justkui projekt, tegemaks 2026 Milano olümpial tulemus, millega saaks karjääri kordaläinuks lugeda.”

Robert

“Alustasin hooaega positiivselt meelestatuna ja kõrgete ootustega. Esimene start Idres tõi mind maa peale tagasi, seis oli oodatust kehvem. Pettumust võistlustel leevendasin ekstreemsustega, näiteks peale võistlust trenazöörile kilomeetriseid lõike jooksma. Tagantjärgi vaadates mõistsin, et vormiga lahti polnud miskit, lihtsalt hooaja esimestel startidel, kui Sebastian Samuelssoniga ühiselt möötu võtta sain, oli ta kogu maailmast pikalt ees, aga too moment ma seda ei mõistnud. MK-l saingi kaasa teha vaid ühe stardi kui koondise katsevõistlusel teenisin MK pileti ja selle võimaluse koheselt tuksi keerasin. Edasi   kulges hooaeg üle erinevate kivide (suusad ei libisenud) ja kändude (haigused) kuni jaanuarini, kus peale eriti lihta läinud võistlust otsustasin võtta paariks nädalaks aja maha. Taas võistlemist alustasin Eesti piires, kus kogusein enesekindlust. Märtsist liitusin taas rahvusvaheliste võistlustega ning naasesin IBU cup-i sarja. Seal tegin hooaja (isegi karjääri?) parimad stardid. Talve lõpetasin usinalt suusakilomeetreid kogudes, väikese reisiga Rootsis ja osaledes kevadistel suusavõistlustel. Hooaeg kokkuvõttes eriline kordaminek polnud, aga vähemalt lõpupoole sõitsin mingi arvestatava taseme siiski välja. Nagu armastab meie treener Indrek öelda: siit on hea edasi minna.”