TT Tiim

TT tiim sai loodud 2021 aasta kevadel kui selgus tõsiasi, et Indrek Tobreluts Eesti laskesuusa koondise tegevuses enam ei jätka.
Indreku plaane järgides olid teinud Tuuli, Susan ja Robert kena arenguhüppe. Olümpia eel polnud kellegil meist soovi toimivat süsteemi lõhkuda ja seega otsustasid Tuuli ja Indrek luua oma tiimi, kuhu hüppasid kampa ka Susan Külm ning Robert Heldna.
Tänaseks on tiim täielikult käima läinud ja enda tööd igati õigustanud, mida näitavad ka tulemused. Tiimi 2 liiget, Tuuli ja Susan on pürginud Eesti laskesuusatamise esinumbriteks, Robert on pürginud A-koondise nimistusse ja Hanna-Brita on aastaga suutnud tõusta B-koondise tasemele.
Tiimi eesmärk on igapäevaselt treeniga ja töödata maaima paremikku jõudmise nimel. Ettevalmistuse plaanid keerlevad peamiselt Tuuli individuaalsetest vajadustest, mis kattuvad siiski ka Susani ja Hanna-Brita omadega, sest me kõik treenime talviste MK etappide ja MM-i nimel.
Meil on ühtne ja soe tiim. Koos võtame ette erinevaid tegevusi nii treeningutel kui spordivälisel ajal. Meie suurepärase toimimise võimaldavad ühised huvid ja sihikindlus. Kokku on saanud äärmiselt auahnete ja töökate inimeste seltskond, kus igas treeningus tahetakse olla parem kui eelmises ning kus igaüks meist unistab suurelt.

Kronoloogia

2022 aasta kevadel liitus tiimiga endine murdmaasuusataja Hanna-Brita Kaasik. Hanna leidis, et Eestis on murdmaasuusatajana raske läbi lüüa just toimiva süsteemi puudumise tõttu ja seega otsustas ta teha elus kannapöörde. TT tiim võttis ta lahkesti oma punti vastu ja tänaseks on temast saanud täieõiguslik laskesuusataja, kes pakub konkurentsi nii Eesti kui välismaa laskesuusa atleetidele.
2022 aasta sügisel alustas TT tiimi alt mudilaste grupp. TT tiimi mudilased on eraldiseisev ettevõtmine, kus treener Laura Väljaotsa eestvedamisel treenivad 7-12 aastased tulevased laskesuusa tähed. TT tiimi mudilaste tegevusega saad tutvuda siin.
2023 aasta kevadel otsustas Robert Heldna liituda ettevalmistuse perioodil koondisega. Tüdrukute seltskonnas treenimine tema arengut ei soosinud ja seega tuli võtta vastu otsus vahetada treeninggruppi. Robert on jätkuvalt tiimi liige ja esindab võistlustel TT tiimi.